Dekanımızın Mesajı


Dokuz Eylül Hemşirelik Fakültesi kurulduğu günden bu güne ülkemizin lider eğitim kurumlarındandır. Fakültemiz eğitiminin amacı iyi hemşireler yetiştirmek kadar iyi vatandaşlar yetiştirmektir. Fakültemiz eğitimi insana değer, adalet, eşitlik, saygı, değerleri üzerine temellenmiştir. Eğitimde hedefimiz öğrencilerde eleştirel düşünme, problem çözme, değişim yapma, kritik düşünme becerilerini geliştirmektir. Fakültemiz bu hedeflere ulaşmak için sürekli olarak eğitim öğretim programlarını değerlendirmekte ve yenilikler yapmaktadır. Fakültemiz hedeflerine ulaşabilmek için teorik, laboratuvar ve uygulama alanlarında öğrencilerimize en uygun eğitim ortamlarını hazırlamak için çaba harcamaktadır.

Fakültemizin güçlü bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Bu güçlü akademik kadro eğitim, uygulama ve araştırma konusunda alanında ülkemizde önemli başarılara imza atmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası güçlü bağları olan fakültemiz dünyada hemşirelik alanında gelişmeleri yakından izlemektedir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak yürütülen yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ülkemiz akademisyenlerinin yetiştirilmesine önemli katkı sağlamaktadır. Doktora programlarımıza 2015-2016 öğretim yılından itibaren eğitime başlayan öğrenciler, Avrupa Sağlık Bilimleri Doktora Programları platformu ORPHEUS, etiketi alarak mezun olacaklardır.

Fakültemiz tüm bu özellikleri ile alanında lider olmak üzere emin adımlarla ilerlemektedir.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast