Kosova


İKİLİ ANLAŞMALAR

Erasmus+ Programı Kapsamında Güncel İkili Anlaşmalar

Amacı: Hemşirelik eğitim  ve uygulama alanında güncel gelişmeleri paylaşmak, alanda araştırma yapmak, hemşirelik uygulamalarına ilişkin ülkelerin görüşlerini sunup, geliştirebilecekleri paylaşım platformları düzenlemek  ve bu etkinliklere hem öğretim elemanların, alşanda çalışan hemşirelerin hemde öğrencilerin katılımını sağlamaktır.

Yapılan ikili anlaşmalar;

Toplam iki anlaşmamız bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz üniversiteler Kolegji AAB College Faculty of Nursing(Kosovo), Institut de Formation des Professions Paramédicales René TOSTIVINT – IFPP Dreux (France) şeklindedir.

Etkinlikler;

Üniversitelerden Kolegji AAB College Faculty of Nursing ile Fakültemiz arasında 2021 yılından beri aylık olarak toplantı/sempozyum gerçekleştirilmektedir. Bu toplantı/sempozyum kapsamında iki farklı ülkedeki hemşirelik eğitim ve uygulama alanındaki güncel çalişmalar aktarılmakta ve paylaşımlar yapılmaktadır

2023 yılında DEÜ Hemşirelik Fakültesi ve Kolegji AAB College Faculty of Nursing arasında yapılan paylaşım toplantılar;

  • 03.2023 tarihinde “Cyberbullying in Children”
  • 04.2023 tarihinde “Nursing Care in Geriatric Age” and “Support Groups for Caregivers of Older People”
  • 05.2023 tarihinde “The nurse’s role in medication management and patient safety” and “The nurse’s role in Patient Falls and Patient Safety”
  • 10.2023 tarihinde “Management of partial intolerance to statins” and “Positioning the patient+preventing perioperative pressure injury”
  • 11.2023 tarininde “Intoxiocations of Children admitted to the pediatric clinic” and “Earthquake and disabled people”
  • 12.2023 tarihinde “LH/FSH ratio aspossible diagnostic index for PCOS” and “Examples of children education courses for migrant women in the World and Türkiye”

2024 yılında DEÜ Hemşirelik Fakültesi ve Kolegji AAB College Faculty of Nursing arasında yapılan paylaşım toplantıları

  • 03.2024 tarihinde “The Association Between Caries and Gender Factors in Children Aged 12 and 15 Years” ve “The Effect of Social Media Use on Body Perception in Women”

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast